"Papugi kolorowe" na celowniku "Muchomorków" undefined

"Papugi kolorowe" na celowniku "Muchomorków"

8 maja grupa starszaków zwiedziła hodowlę papug, prowadzoną przez p.Edwarda Szymskiego – dziadka jednego z naszych przedszkolaków. Na powitanie, mama Leona zaprosiła dzieci do zabawy muzyczno-ruchowej przy piosence o papudze, co było miłą niespodzianką. Później okazało się, że jest co oglądać. W wolierach właściciela papug, znajdują się naprawdę piękne i różnorodne okazy. Dzieci dowiedziały się, że jest to akurat okres, kiedy samiczki wysiadują jajka i trzeba zachować spokój, by wystraszona papuzia mama, nie zniszczyła przypadkiem swoich jajeczek. Po obejrzeniu hodowli, czekał nas niespodzianek ciąg dalszy – słodki poczęstunek w ogrodzie i eksploracja terenu do zabawy, jakim dysponuje na co dzień Leon. A radości dzieci towarzyszyły dwa miłe pieski. Po zabawach przyszedł czas na uspokojenie i rozmowę z gospodarzem. Dzieci zadawały pytania, które pojawiły się w ich głowach już dzień wcześniej, gdy rozpoczęliśmy realizację projektu edukacyjnego "Papuga". Wiedza, jaką dysponował p. Edward na pewno wzbogaciła wiedzę dzieci i nie tylko dzieci. Bardzo dziękujemy gospodarzom i gratulujemy Leonowi, że tak wspaniale przyjął u siebie swoje koleżanki, kolegów i panie.
Maria Kurzok