Pieczemy pierniczki undefined
Boże Narodzenie

Pieczemy pierniczki

Zodnie z przedświąteczną tradycją dzieci z grupy III upiekły pyszne świąteczne pierniczki.
Najpierw odpowiednio się przygotowały dbając o czyste rączki. Poznały też składniki i sposób wykonania ciasta. Gdy wszystko było gotowe przedszkolaki z wielką radością zabrały się do pracy – wałkowały ciasto, wykrawały pierniki różnych kształtów przy pomocy foremek.. Efektem pracy były pełne blaszki pierniczków, które zostały zaniesione do kuchni. Tu pod czujnym okiem naszych pań kucharek pierniki nabierały koloru piekąc się w piekarniku.
Po przedszkolu zaczął unosić się wspaniały zapach pieczonych pierniczków, który wprawił wszystkich w świąteczny nastrój. Gdy pierniczki były już gotowe dzieci przystąpiły do ich dekorowania lukrem i barwnymi posypkami.
06.01.2017
Melania Pinkawa