Pierwszy Dzień Wiosny w Samorządowym Przedszkolu w Bodzentynie undefined

Pierwszy Dzień Wiosny w Samorządowym Przedszkolu w Bodzentynie

Dzieci z przedszkola w Bodzentynie już od samego rana przygotowywały się do przywitania wiosny. Przedszkolaki z grupy 3-4 latków przyszły do przedszkola ubrane w stroje koloru zielonego. Śpiewały piosenki o wiośnie, rysowały Marzannę i uczyły się wiersza o powitaniu wiosny.
Następnie dzieci wyruszyły na ulice miasta, by powitać najpiękniejszą porę roku, na którą wszyscy czekaliśmy z wielką niecierpliwością, a mianowicie wiosnę. Barwny korowód przedszkolaków śpiewających wiosenne piosenki przeszedł nad rzekę aby przepędzić panującą zimę. Aby tradycji stało się zadość, symbol zimy - słomianą kukłę Marzannę wszystkie grupy uroczyście pożegnały. Dzieci z głośnym okrzykiem: "Żegnaj zimo na rok cały, dzisiaj wiosnę już witamy" wrzuciły kukłę do wody. Teraz już na pewno WIOSNA będzie nas cieszyć pięknym słoneczkiem.

E. Ścisłowicz
28.03.2014