Projekt edukacyjny ,,Niezwykła podróż po Polsce"  undefined

Projekt edukacyjny ,,Niezwykła podróż po Polsce"

W styczniu dzieci z grupy starszej wyruszyły w niezwykła podróż po Polsce. Celem tej wędrówki było poznanie wybranych regionów Polski - legend z nim związanych, opowiadań, muzyki, strojów i zabaw ludowych oraz regionalnej mowy. W pierwszej kolejności odwiedziliśmy Kraków, dzieci dowiedziały się dzięki temu, kto mieszkał w jamie pod Wawelem oraz kogo można spotkać na Krakowskim Rynku. Miały okazję poznać krakowski strój ludowy. Następnie zwiedziliśmy Warszawską Starówkę, Zamek Królewski oraz Łazienki królewskie. Przedszkolaki oglądały kolorowe albumy ze zdjęciami naszej stolicy. Z Warszawy udaliśmy się do Poznania gdzie poznaliśmy legendę o koziołkach. Już wiemy, że w Poznaniu jest piękny ratusz oraz biblioteka Raczyńskich. Ostatnim przystankiem był Gdańsk. Poznaliśmy pojęcie Trójmiasto ( Gdańsk, Gdynia, Sopot), wysłuchaliśmy opowiadania o Neptunie. Podsumowaniem projektu był film edukacyjny ,, Polskie Symbole Narodowe". Razem spędzony czas podczas realizowania poszczególnych zadań projektu był niezwykłą lekcją patriotyzmu.
21.01.2017
Marta Roguska-Roszak