Przebojowy Piknik Rodzinny w naszym przedszkolu undefined

Przebojowy Piknik Rodzinny w naszym przedszkolu

W sobotnie przedpołudnie, dnia 14 czerwca w naszym przedszkolu odbył się Piknik Rodzinny.

Tym razem pogoda troszeczkę nam nie sprzyjała, dlatego też piknik rozpoczął się na sali gimnastycznej, z której mogliśmy skorzystać dzięki uprzejmości dyrekcji Gimnazjum w Malechowie.

Rodziny przybyłe na piknik przywitała pani dyrektor, Wiesława Bartos i zaprosiła do wspólnej zabawy.

Na początku wszyscy przenieśli się na chwilę do Krainy Bajek. W efektownych strojach bajkowych postaci pani dyrektor Wiesława Bartos, panie wychowawczynie: Agnieszka Procajło, Aleksandra Gancarz i Danuta Sieklucka, piosenką pt. "Bajeczki" zaprosiły do obejrzenia przedstawienia w wykonaniu chętnych rodziców naszych wychowanków. W ramach swej działalności w Małej Akademii Teatralnej rodzice przygotowali przepiękny, humorystyczny spektakl pt. "Babciu, opowiedz mi bajeczkę".

Spektakl był wersją "Królewny Śnieżki" oraz "Kopciuszka", niosący przesłanie o tematyce zdrowotnej i wykonany z humorem przez Kabaret Horrorek, w którego skład weszli:

-Babcia – pani Justyna Mazur,
-Dziewczynka – pani Katarzyna Filipek,
-Konferansjer – pan Arkadiusz Klemba,
-Królewna Śmieszka – pani Marlena Kania,
-Krasnale – panie: Anna Janta – Lipińska, Joanna Galek – Bobis, Justyna Kleczewska, Joanna Golik,
-Czarownik – pani Barbara Klemba,
-Kopciuszek – pani Eliza Wróblewska - Hencel,
-Książę – pani Alicja Herba
-Wróżka – pani Iwona Cichońska.

Humorystyczna opowieść o perypetiach Królewny Śmieszki i Kopciuszka świetnie zaprezentowana przez aktorsko utalentowanych rodziców, ubarwiona wspaniałymi kostiumami, dekoracją i rekwizytami spotkała się z wielkim aplauzem publiczności.

Po przedstawieniu odbyła się Olimpiada Przedszkolaków, którą przygotowali dla dzieci uczniowie z Gimnazjum w Malechowie pod kierunkiem pana Mariusza Małysza w ramach realizowanego szkolnego projektu. Otwarcie olimpiady było bardzo uroczyste. Nasi mali sportowcy weszli na salę gimnastyczną w kolumnie, na której czele szła reprezentantka najstarszej grupy przedszkolnej "Wesołych Skrzatów", Iga Hencel ze swoją mamą Elizą niosąc ogień olimpijski, następnie czwórka przedszkolaków, również z najstarszej grupy: Milenka Procajło, Zuzanna Kania, Filip Drozd i Jakub Sazon, trzymając flagę olimpijską. Na dzieci czekały różne konkurencje, z którymi oczywiście świetnie sobie poradziły. Każde z dzieci zajęło I miejsce, otrzymując tym samym złoty medal, dyplom i słodkie małe co nieco za uczestnictwo w Olimpiadzie.

Kiedy pogoda się poprawiła, zza chmur wyjrzało słońce, impreza przeniosła się na dwór, gdzie czekały na wszystkich kolejne niespodzianki. Dużą atrakcją okazał się wóz strażacki, który dzieci mogły obejrzeć dzięki uprzejmości Ochotniczej Straży Pożarnej z Malechowa. Dzieci mogły posiedzieć w kabinie kierowcy, zajrzeć w różne zakamarki, polać wodą z węża strażackiego. Strażacy przygotowali pokaz lania wody z hydronetki znajdującej się na dachu samochodu strażackiego. Zabawa była przednia, a wszystko dzięki organizacji Pana Daniela Śmilewicza – taty Martynki z grupy "Pszczółek".

Nasze przedszkolaki odwiedził także st. asp. Roman Parszczyński z Rewiru Dzielnicowych w Malechowie. Przyjechał policyjnym autem i udostępnił go wszystkim "piknikowiczom". To była nie lada atrakcja. Każdy chciał poczuć się choć przez chwilę jak policjant na służbie. Dzieci mogły pooglądać akcesoria policjanta, mogły zadać pytania i zrobić pamiątkowe zdjęcie.

Ogromną frajdę przygotował dzieciom także pan Paweł Mazur – tata Wojtusia z grupy "Biedronek", który przyjechał ciągnikiem o pokaźnych rozmiarach. Dzieci mogły wejść do niego, posiedzieć w kabinie i zobaczyć jak okazały jest to sprzęt.

Piknik Rodzinny zakończył się wspólnym biesiadowaniem przy ognisku. Każdy mógł upiec kiełbaskę, odpocząć na kocyku i porozmawiać. Wszystko przy dźwiękach przyjemnej, wesołej muzyki. Można było także podziwiać nasze tańczące przedszkolaki, które popisywały się swoimi umiejętnościami.

Mimo niesprzyjającej pogody, kolejny raz Piknik Rodzinny okazał się świetną zabawą!

Dziękujemy wszystkim za przybycie, super zabawę, dopisujące humory, świetną atmosferę a przede wszystkim za zaangażowanie i pomoc w organizacji pikniku.

Szczególne podziękowania kierujemy do Rady Rodziców: Pani Justyny Mazur, Marleny Kania i Aleksandry Krótka oraz do rodziców biorących udział w przedstawieniu "Babciu, opowiedz mi bajeczkę".
Dziękujemy:

-Pani Elizie Wróblewskiej-Hencel – mamie Igi,
-Pani Joannie Golik – mamie Adasia,
-Pani Marlenie Kania – mamie Zuzanny,
-Pani Justynie Mazur – mamie Wojtusia,
-Pani Katarzynie Filipek – mamie Matyldy,
-Pani Annie Janta-Lipińskiej – mamie Wiktorii,
-Pani Justynie Kleczewskiej – mamie Martynki,
-Pani Iwonie Cichońskiej – mamie Marty i Tomka,
-Pani Alicji Herba – mamie Hani,
-Pani Joannie Galek – Bobis – mamie Marcela
-Państwu Barbarze i Arkadiuszowi Klemba – rodzicom Adasia.

Dziękujemy panu Piotrowi Chylareckiemu, dyrektorowi Gimnazjum w Malechowie za udostępnienie sali gimnastycznej, panu Dariuszowi Bartos, nauczycielowi Gimnazjum w Malechowie za udostępnienie i pomoc w obsłudze sprzętu nagłaśniającego.

Za pomoc w organizacji Pikniku dziękujemy:

-Panu Mariuszowi Małyszowi, nauczycielowi w Gimnazjum w Malechowie oraz jego Uczniom,
-Załodze Ochotniczej Straży Pożarnej z Malechowa,
-Panu st. asp. Romanowi Parszczyńskiemu z Rewiru Dzielnicowych w Malechowie
-Panu Pawłowi Mazur
-Państwu Katarzynie i Waldemarowi Lewczuk,
-Państwu Marii i Adamowi Pasek
-Pani Ryszardzie Miturzyńskiej
-Pani Danucie Owięckiej

Za przygotowanie kijków na ognisko dziękujemy:

-Panu Sławomirowi Karczmarczykowi
-Panu Witoldowi Janta - Lipińskiemu
-Panu Kamilowi Kania
-Panu Marianowi Wiktor.
-Panu Arkadiuszowi Klemba.

A tym, którzy nie przybyli, no cóż…. Powiemy tylko - ŻAŁUJCIE!!!

Dyrektor i Nauczyciele Przedszkola w Malechowie
15.06.2014