,,Pszczółeczkowy" Dzień Ochrony Zwierząt undefined
Dzień Zwierząt

,,Pszczółeczkowy" Dzień Ochrony Zwierząt

04 października obchodzony jest Dzień Ochrony Zwierząt, który to świętowały 4-5 latki z grupy ,,Pszczółki" z Publicznego Przedszkola Samorządowego Nr 1 w Wieruszowie.
Dzieci przyniosły do przedszkola swe zwierzątka domowe: żółwia, rybkę, króliczki, świnkę morską, jak również zdjęcia swych pupili: piesków i kotków. Dzięki żywym okazom zwierząt mogły poobserwować zachowania zwierząt, zwrócić uwagę na ich cechy charakterystyczne, mogły dowiedzieć się jak dbać o zwierzęta i co one jedzą.
Wysłuchały również piosenki ,,Psia pogoda", która wprowadziła dzieci w świat problemów zwierząt bezdomnych, opuszczonych, krzywdzonych i głodnych.
,,Pszczółki" obejrzały film przygotowany przez wychowawczynię grupy- Urszulę Kołodziejczyk, dotyczący Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Kaliszu. To tu przebywa wirtualnie zaadoptowany od półtora roku przez grupę ,,Pszczółki" pies Gonzo. Na jego potrzeby co miesiąc przesyłana jest ze składek rodziców ,,Pszczółek" opłata. Dzięki temu piesek ma swoją wolontariuszkę, która często wyprowadza go na spacer i troszczy się o niego. Również dzięki tym drobnym wpłatom Gonzo korzysta z zabiegów pielęgnacyjnych u psiego fryzjera.
Dzieci przedszkolne zostały zapoznane z ogłoszoną dziś akcją przedszkolną zbiórki darów na rzecz w/w schroniska, dzięki której u 4-5 latków będzie się kształtowała gotowość do działania na rzecz porzuconych zwierząt, a bezdomne zwierzęta taką pomoc otrzymają.
Zajęcia związane z ochroną zwierząt wskazały dzieciom właściwe postawy wobec
zwierząt, pozwoliły zrozumieć zależności zwierząt od człowieka i wpływu człowieka na życie zwierząt. Poza tym wyrobiły postawę odpowiedzialności za posiadane zwierzęta.
06.10.2013
Urszula Kołodziejczyk