,, Śladami pani wiosny" –  przedszkolaki z MP2 w Centrum Ogrodniczym Tracz undefined

,, Śladami pani wiosny" – przedszkolaki z MP2 w Centrum Ogrodniczym Tracz

Niezwykłą lekcją przyrody była wizyta przedszkolaków
z grupy zuchów i starszaków w Centrum Ogrodniczym Tracz w Sosnowcu.
Podczas zajęć terenowych pt. ,,Śladami pani wiosny" dzieci obserwowały zmiany zachodzące w przyrodzie oraz zapoznawały się z roślinami, których kwitnienie przypada na tę porę roku. Spacerując po ogrodzie podziwiały piękne rabaty
z pierwszymi wiosennymi kwiatami: żonkilami, tulipanami, stokrotkami
i hiacyntami.
W zachwyt wprawiły dzieci okazałe, barwne magnolie. Pan ogrodnik zwrócił uwagę przedszkolaków na barwę i zapach roślin i krzewów.
Dzieci aktywnie uczestniczyły w zajęciach starając się udzielać odpowiedzi na proste pytania prowadzącego. Największą radość sprawiło dzieciom sadzenie własnych kwiatów do kolorowych doniczek., które później zabrały do domu.
Mali ogrodnicy dowiedzieli się o sposobach pielęgnacji roślin i warunkach jakich potrzebują do wzrostu.
Przedszkolaki podziękowały za miła wizytę piosenką oraz wręczyły wiosenny obrazek. Ten kontakt z przyrodą nie tylko wzbogacił wiedzę i umiejętności dzieci ale pozwolił im dostrzec piękno otaczającego świata.
14.04.2014
Danuta Fijałkowska