"W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz" undefined

"W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz"

Pierwsza wizyta przedszkolaków w "Królestwie książek"

"W bibliotece znajdziesz wszystko, czego chcesz, starą prawdę, mądrą bajkę, piękny wiersz"
Krystyna Wodnicka

Wprowadzanie dzieci w świat literatury rozpoczyna się od wczesnych lat. Już małe dzieci z zaciekawieniem oglądają z dorosłymi ilustracje, rozpoznają w książkach bliskie im elementy rzeczywistości. Stopniowo literatura, zwłaszcza w przedszkolach, towarzyszy dzieciom prawie, na co dzień.
W dniu 21 września sześciolatki z grupy ZDROWE ZAJĄCZKI odwiedziły
Bibliotekę Publiczną na DĄBIU. Dla wielu z nich, była to pierwsza wizyta w ,,domu książki".
Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się książkom znajdującym się na półkach. Pani bibliotekarka zapoznała dzieci z funkcjonowaniem biblioteki, księgozbiorem, przeczytała dzieciom ciekawą lekturę ,przekazała informację jak zakłada się kartę biblioteczną dzięki której mogliśmy wypożyczyć książkę oraz podarowała każdemu zakładkę do książki. 6-latki żegnając się obiecały, że przyjdą ponownie na kolejną lekcję biblioteczną, jak również razem z rodzicami, by zapisać się i wypożyczyć książki.
Należy pamiętać, że rozbudzanie zainteresowania literaturą jest bardzo ważne w rozwoju dziecka. Cenne informacje, które zdobywa się poprzez czytanie książek są nieocenione - to kopalnia wiedzy. Także bezpośredni kontakt dzieci z miejscem, w którym można wypożyczyć książkę, rozbudza wyobraźnię i poszerza wiedzę.
28.09.2017
Wiola Jadach