WARSZTATY WIELKANOCNE W MUZEUM! undefined

WARSZTATY WIELKANOCNE W MUZEUM!

Dzieci z grup Pszczółki i Muchomorki brały udział w zajęciach, które odbyły się w Muzeum Regionalnym w Tomaszowie Mazowieckim . Spotkanie prowadziła twórczyni ludowa Józefa Marszałek z Dzielnej. Pani Józefa uczyła dzieci pisania pisanek tradycyjną metodą batikową, której nauczyła się od swojej babci i mamy. Każde dziecko dostało kolczyk (pisak) , którym ozdabiało swoje jajko. Później nastąpiło farbowanie oraz zmywanie wosku. Końcowym efektem była samodzielnie wykonana pisanka. Radości było bardzo wiele. Następnie oglądaliśmy ekspozycję, która ukazywała wystrój wnętrz chłopskich domów w zależności od obchodzonych świąt i obrzędów. Dzieci przeżyły radosne chwile, które pozwoliły im przenieść się w dawne czasy.

Na koniec można było kupić palemkę, pisankę, baranka wykonane przez panią Józefę.
10.04.2014
Urszula Druszcz