" Warsztaty wyplatania palmy wielkanocnej" undefined

" Warsztaty wyplatania palmy wielkanocnej"

Palma wielkanocna to tradycyjna ozdoba Świąt Wielkanocnych symbolizująca zmartwychwstanie i odkupienie. Wyplatanie palmy stało się także tradycją naszego przedszkola. Już od kilku lat pod kierunkiem zaprzyjaźnionej twórczyni ludowej pani Czesławy Lewandowskiej organizowane są wielopokoleniowe warsztaty, których nadrzędnym celem jest przybliżenie dzieciom kultury regionu, a w efekcie końcowym wykonanie palmy. Na warsztaty jak co roku przybyły licznie mamy, babcie i ciocie by wesprzeć naszych przedszkolaków w tej trudnej sztuce. Przed rozpoczęciem pracy pani Czesława udzieliła krótkiego instruktażu wykonania prostych kwiatków zwanych naparstnicami by następnie zademonstrować sposób wykonania palmy. Wszyscy uczestnicy bacznie przyglądali się i podziwiali precyzyjne ruchy mistrzyni, po czym z zapałem zabrali się do pracy. Po godzinie emocjonującej pracy powstały piękne, kolorowe, niepowtarzalne, oryginalne i absolutnie wyjątkowe palmy. Wierzymy, że te piękne działa dzieci z dumą zaniosą do Kościoła w Niedzielę Palmową.
Wszystkim uczestnikom warsztatów dziękujemy za mile spędzony czas.

Wiesława Wasilewska