,,Wiewiórki" poznają litery. undefined

,,Wiewiórki" poznają litery.

Kształtować gotowość do nauki czytania i pisania można na wiele sposobów. Najważniejsze to sprawić, żeby dzieci chciały wejść w magiczny świat liter. Jak to zrobić?
W grupie ,,Wiewiórek" wykorzystałyśmy poznawanie poprzez działanie w różnych formach. Dzieci tworzą kształt litery ze swoich ciał, rysują obrazki zaczynające się na daną głoskę, próbują pisać literę na wielkoformatowych szablonach, dzielą wyrazy na sylaby (a także wyróżniają głoski). Zawsze mogą też przypomnieć sobie, o jakiej literze rozmawialiśmy, patrząc na podpisane, kolorowe obrazki.
Przy każdym zadaniu staramy się również wdrażać dzieci do współdziałania w grupach i szacunku dla pracy innych.

W plikach pokazane są przykładowe zajęcia (zawsze jednak staramy się zaproponować coś oprócz ,,schematu" - np. tworzenie liter z materiałów przyrodniczych, pisanie w piasku itp.).
28.04.2014
Monika Smułka