Wigilia  w  grupie "Żabki" undefined

Wigilia w grupie "Żabki"

Okres Bożego Narodzenia to niezwykły, wyjątkowy czas pełen ciepła i radości. To także czas refleksji, nadziei i serdecznych spotkań w gronie najbliższych, czas wybaczania sobie nawzajem przykrości i składania świątecznych życzeń. I dlatego w dniu 23 grudnia 2020 roku w grupie "Żabki" odbyło się, zgodnie z tradycją naszego przedszkola, spotkanie wigilijne. Tego dnia dzieci pod czujnym okiem wychowawczyni zajęły się przygotowaniami do wigilii. Przygotowując stół wigilijny pamiętały o zachowaniu tradycji związanych z wieczorem wigilijnym. Był biały obrus, pod obrusem sianko, świeca wigilijna i opłatek. Dzieci pamiętały również o położeniu dodatkowego nakrycia dla niezapowiedzianego gościa. Na stole wśród pyszności przygotowanych przez rodziców nie zabrakło barszczu i piernika. Gdy wszystko było już gotowe, dzieci przy blasku światełek na choince składały sobie i paniom życzenia, dzieląc się opłatkiem. Następnie wszyscy zasiedli do pięknie przygotowanego stołu wigilijnego. Wspólne śpiewanie kolęd i znanych pastorałek sprawiło, że wszyscy poczuli świąteczny nastrój. Spotkanie wigilijne przebiegało w miłej i rodzinnej atmosferze. "Żabki" i wychowawczynie życzą rodzicom zdrowych, pełnych miłości i nadziei Świąt Bożego Narodzenia i serdecznie dziękują wszystkim rodzicom za przepyszny poczęstunek, a w szczególności mamie Rozalii i mamie Antosia. Oto fotorelacja ze spotkania wigilijnego.

17.01.2021
Maria Wolter