10.X "Święto Drzewa " undefined

10.X "Święto Drzewa "

Od 2006 roku nasze przedszkole razem z Klubem Ekologicznym "Gaja" sadzi symboliczne drzewo
(świerka i jodłę) przed naszym przedszkolem.

Sadzenie drzew jest jednym z najbardziej opłacalnych sposobów ograniczenia skutków i przyczyn zmian klimatu. W ciągu 10 edycji programu Święto Drzewa Polacy posadzili z Klubem Gaja 570 000 drzew.
Święto Drzewa jest programem edukacji ekologicznej Klubu Gaja realizowanym od 2003 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew co roku w październiku. Od 2007 roku program bierze udział w Kampanii Miliarda Drzew dla Planety zainicjowanej przez Program Narodów Zjednoczonych do spraw Ochrony Środowiska (UNEP).

Celem programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świado¬mości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi. Wspólne sadzenie drzew w ramach programu, przyczynia się do zwiększenia zalesienia i zadrzewienia oraz do zmniejszenia skutków globalnego ocieplenia. Święto Drzewa od 10 lat integruje społeczności wokół inicjatyw lokalnych jak sadzenie drzew, zakładanie ogrodów, otaczanie opieką starych drzew, organizowanie festynów, wycieczek, konkursów i zbiórek makulatury. Ochrona i sadzenie drzew jest uniwersalnym przesłaniem dla każdego człowieka.
10.10.2013
Renata Pala