11 listopada undefined

11 listopada

Tegoroczne Święto Niepodległości było wyjątkowe. 11 listopada obchodziliśmy 100 rocznicę odzyskania niepodległości. W naszym przedszkolu przez cały tydzień celebrowaliśmy ten szczególny dzień. Dzieci po krótce poznawały historię naszego kraju, uczyły się śpiewać hymnu państwowego, wykonywały kotyliony, oglądały prezentacje multimedialne prezentujące nasze symbole narodowe. W piątek, obydwie grupy ubrane w biało- czerwone stroje odwiedziły ZSZ nr 3. Grupa Nutki uczestniczyła w uroczystym apelu z okazji Święta Niepodległości, natomiast grupa Krasnali podziwiała wystawę przygotowaną z tej samej okazji. Kiedy wybiła godzina 11:11 wspólnie zaśpiewaliśmy Mazurek Dąbrowskiego przyłączając się tym samym do bicia rekordu we wspólnym śpiewaniu hymnu w tym samym czasie. Jesteśmy dumni, że cała nasza przedszkolna społeczność mogła aktywnie uczestniczyć w tym szczególnym dla naszego kraju dniu.
PM 15