11 listopada Dzień Odzyskania Niepodległości undefined

11 listopada Dzień Odzyskania Niepodległości

Nasze Przedszkolaki nie unikają problemów trudnych, z pozoru zarezerwowanych dla dorosłych. Dziś całe przedszkole świętowało Dzień Odzyskania Niepodległości. Salę przepełniały treści patriotyczne. Panie za pomocą wierszy, pokazu multimedialnego i piosenek przybliżyły dzieciom tematykę narodowo-wyzwoleńczą, opowiedziały przedszkolakom losy naszej udręczonej ojczyzny, zwieńczone triumfalnym zrzuceniem jarzma niewoli. Przypomnieliśmy sobie symbole narodowe, które trzeba z godnością szanować. Dzieci otrzymały kokardy narodowe, które przypomną zapewne w domu o tym ważnym dla Polski święcie. Z flagami w ręku dzieci dumnie ruszyły w defiladzie podczas słuchanie pieśni patriotycznych. Na zakończenie zajęć dzieci wyszły razem z panią Arletą wywiesić na naszym przedszkolnym budynku flagę narodową. Taki dzień to dla dzieci mała lekcja historii.
10.11.2015
Arleta Gorzelana