11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI undefined

11 LISTOPADA ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W dniu 10 listopada poprzedzającym święto narodowe "Święto Niepodległości" w naszym przedszkolu odbyła się uroczysta akademia upamiętniająca tą ważną datę dla Polaków. Dzieci najpierw spotkały się z harcerzami, którzy przygotowali dla przedszkolaków pieśni patriotyczne, a także ciekawostki dotyczące ich zastępu. Natomiast popołudniu dzieci dla zaproszonych gości przedstawiły wiersze i piosenki o tematyce narodowej. Między starszymi grupami odbył się quiz wiedzy o Polsce, obydwie grupy zdobyły po równo punktów i otrzymały dla swoich grup piękne puzzle mapy Polski. Na koniec przedszkolaki zaprezentowały piękne tańce: Marsz Radeckiego,Kujawiak, Krakowiak i Mazur. Bardzo serdecznie dziękujemy przybyłym do nas gościom: Pani Elżbiecie Płoska, Pani Reginie Wicher, Pani Agnieszce Janiczak oraz Panu Andrzejowi Książek.
Teresa Hanusiak