11 LISTOPADA -  ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI undefined

11 LISTOPADA - ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

W tym roku 11 listopada obchodzono 100 – lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzieci w naszym przedszkolu w tygodniu poprzedzającym to ważne święto, bardzo intensywnie się do niego przygotowywały. Samodzielnie wykonały kotyliony w kolorach barw narodowych, malowały flagi państwowe, uczyły się hymnu państwowego i wierszyków o tematyce patriotycznej. Zorganizowały wystawę przedmiotów z symbolami narodowymi. Na zajęciach dydaktycznych poszerzały wiadomości na tematy powstania państwa polskiego i jego historii. W piątek wspólnie z uczniami szkoły przeszły ulicami Starej Wiśniewki w biało – czerwonym korowodzie, by na sali wiejskiej wziąć udział w śpiewaniu hymnu państwowego o godzinie 11.11. Dla przedszkolaków ten dzień był bardzo doniosły i pozostanie w ich pamięci na długo.
Angelika Kalka