11 listopada w pamięci przedszkolaków undefined

11 listopada w pamięci przedszkolaków

W naszym przedszkolu już dziś obchodziliśmy Narodowe Święto Niepodległości. Z tej okazji wszystkie grupy zebrały się, aby uroczyście świętować ten wyjątkowy dla nas – Polaków dzień. Głównym celem spotkania było kształtowanie miłości i przywiązania do kraju ojczystego, jego kultury i tradycji oraz poznanie symboli narodowych naszego kraju. Filmy i bajki edukacyjne, które obejrzały dzieci np. " Legenda o Lechu, Czechu i Rusie", " Symbole narodowe", słuchanie hymnu Polski śpiewanego przez żołnierzy miały jeden cel: rozwijać i pogłębiać już od najmłodszych lat zainteresowań przeszłością, umacniać postawę patriotyczną, rozbudzać szacunek do tradycji narodowych. Na zakończenie przedszkolaki wykonały flagę Polski, z którą udały się na plac szkolny, gdzie w obecności Wójta Gminy Pana Tadeusza Łopaty, Pani Dyrektor oraz całej społeczności uczniowskiej wraz z wychowawcami, mogły zobaczyć wzniesienie na maszt flagi Polski. Śpiewając hymn, oddaliśmy szacunek wszystkim Polakom, którzy odeszli, walcząc o naszą wolność.

Monika Turek