14 lutego w dniu św. Walentego.... :) undefined

14 lutego w dniu św. Walentego.... :)

Dzisiaj mamy Walentynki!
Miejcie więc wesołe minki,
uśmiech niech nie znika z twarzy
i niech każdy sobie marzy,
byśmy się kochali wkoło.
Wtedy będzie nam wesoło!!!

Dzień Zakochanych to przede wszystkim czas, w którym okazujemy uczucie tym, których kochamy. I mimo, że jest to przede wszystkich święto tych nieco starszych, to nie można zapomnieć o dzieciach, które również mają potrzebę miłości i chcą się nią dzielić z innymi.

Dlatego dzisiaj (14.02.2017r.) w naszym przedszkolu obchodziliśmy Dzień św. Walentego. Zanim dzieci rozpoczęły wesołe zabawy, rozmawiały ze swoimi wychowawczyniami na temat Walentynek, dnia, w którym obdarowuje się ukochaną osobę drobnym upominkiem, czyli tzw. "walentynką". Dzieci opowiadały o miłości, o tym, kogo kochają, jak postępuje się wobec tych, których kochamy.
Potem były zabawy przy muzyce – "Taniec na sercu z gazety" oraz taniec do piosenki"Misie szare obydwa". Dzieci układały również serduszkowe puzzle oraz wykonały piękne walentynkowe serca.

Zwieńczeniem tak pięknego dnia były pyszne gofry w kształcie serc, które dzieci samodzielnie przygotowały.
14.02.2017
Marta Nowak