20 maj Wycieczka do Muzeum Wsi Lubelskiej undefined

20 maj Wycieczka do Muzeum Wsi Lubelskiej

Aby rozszerzyć wiadomości naszych wychowanków na temat najbliższego regionu grupy "Biedronki" i "Motylki" pojechały do Muzeum Wsi Lubelskiej. W ramach obchodów Dni Seniora towarzyszyły nam również Dziadkowie: Babcia Mikołaja W., Babcia Natalki G., Dziadek Gabrysi M. oraz Mama Laury. Dzieci miały możliwość poznania dawnej wsi, wystroju i wyposażenia wiejskich chat.
Najpierw zwiedzały cały obiekt oglądając, jakże odmienne w wyglądzie i zastosowaniu od teraźniejszych, zgromadzone tam domy z różnych zakątków Polski. Dzieciom szczególnie przypadł do gustu ogromny wiatrak holenderski. Przedszkolaki miały niepowtarzalną okazję zobaczyć i dotknąć przedmiotów codziennego użytku wykorzystywanych przez ludzi w dawnych czasach, porównywać wygląd mebli, naczyń, sposoby radzenia sobie z codziennymi, domowymi czynnościami chociażby takimi jak pozyskiwanie mąki mieląc zboże w żarnach. Bardzo zafascynowały dzieci również zwierzęta hodowlane, które mieszkają w Skansenie tj. koza z koźlątkiem, perliczki, kaczki, gęsi, kury oraz niedawno narodzone maleńkie króliki. Pełni nowych wiadomości i wrażeń dzieci wróciły do przedszkola, a rozmowom i dyskusjom nie było końca...
Dziękujemy Seniorom za obecność na naszej wycieczce

30.05.2014
Nauczycielki Przedszkola