20 września- Dzień Przedszkolaka  undefined

20 września- Dzień Przedszkolaka

W poranku dzieci uczestniczyły w organizacji plakatu z napisem DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA; wykonywały odciski dłoni w wybranym przez siebie kolorem, ozdabiały litery odciskami palców.
Zabawy rozpoczęła pani Iwonka Jankowska czytając opowiadania ; ,,Jestem przedszkolakiem", ,, Niespodzianka", Gdzie są kasztany?".Dla każdego przedszkolaka miała niespodziankę za aktywny udział w zabawach.
Pani Małgosia przedstawiła dzieciom ,,Test na przedszkolaka" z 5 zadaniami - wszystkie zadania dzieci wykonały.
Pierwszym zadaniem było szukanie w sali ukrytych kapsułek z numerkami na czerwonych wstążeczkach, które zawierały zadania do wykonania;
1.Prawdziwy przedszkolak używa magicznych słów czy wiecie jakie? ( proszę, przepraszam, dziękuję)
2.Prawdziwy przedszkolak zna kodeks przedszkolaka- wypowiedzi dzieci.
3.Wybór ulubionej piosenki i wspólny śpiew- dzieci zaśpiewały ,,Jestem sobie przedszkolaczek"
4.Ulubionym zajęciem przedszkolaka jest? ( zabawa)- wypowiedzi dzieci; rysowanie, kolorowanie, zabawa w dom, kotki, w rodziną, przedszkole, w drogę, zabawa zwierzątkami…..
5.Każdy przedszkolak jest sprawny ruchowo. Celem wykonania tego zadania dzieci przeszły na salę starszaków i pokonywały ułożony tor przeszkód.
Za dobrze wykonane zadania otrzymały medale wykonane przez panią Arletę; z symbolem pszczółki- dzieci młodsze, sówki – dzieci starsze.
Wspaniałe zabawy uwieńczono wspólnym zdjęciem na tle plakatu i przedszkola oraz smacznym poczęstunkiem zorganizowanym przez intendentkę panią Mirkę.
tekst Irena Korpys
Arleta Gorzelana