21 marca 2018 - "na zielono" witamy wiosnę :)  undefined

21 marca 2018 - "na zielono" witamy wiosnę :)

Pierwszy dzień wiosny w naszym przedszkolu zawsze świętujemy szczególnie uroczyście a od kilku lat robimy to ubrani na zielono 
W tym roku wiosna nieco nam się opóźnia, zatem postanowiliśmy przegonić zimę a przywołać wiosnę specjalnie wykonanymi "wywoływaczami wiosny". "Wywoływacze Wiosny" wykonaliśmy dzień wcześniej. Były one bardzo zielone i bardzo hałaśliwe. Po wiosennych rozmowach, konkursach i zabawach w sali przedszkolnej wyszliśmy na spacer w poszukiwaniu wiosny. Odwiedziliśmy pobliski plac zabaw w szkole po drodze oglądaliśmy przebiśniegi i maleńkie pąki na drzewach. Naszymi "wywoływaczami wiosny" narobiliśmy mnóstwo hałasu i mamy nadzieję, że zima wkrótce ucieknie.
Dzieci zgodnie stwierdziły, że wiosna wkrótce przybędzie i zagości u nas na dobre.

28.03.2018
Arleta Gorzelana