21.03.2017r. Witamy WIOSNĘ :) Nasz zielony dzień :)  undefined

21.03.2017r. Witamy WIOSNĘ :) Nasz zielony dzień :)

Od 20 marca przedszkolaki przygotowywały się do powitania wiosny. Dzieci z obu grup wraz z nauczycielkami wspólnie wykonały kukłę Marzanny z kolorowej bibuły oraz małe Marzanny z papieru i bibułek.
21 marca wszystkie dzieci i panie przyszły do przedszkola ubrane na zielono i witały Pierwszy Dzień Wiosny. W pierwszej części dnia dzieci wzięły udział w zajęciu słowno- muzycznym (gdzie nie brakowało zabaw logicznych, matematycznych i oraz z elementami czytania). Podczas zajęcia przedszkolaki utrwaliły sobie wiadomości, które już znają o wiośnie oraz posłuchały kilku ciekawostek o wiosennych ptakach. Następnie w barwnym, wiosennym korowodzie wyruszyliśmy do ogrodu przedszkolnego w poszukiwaniu wiosny. Uwieńczeniem tego dnia było spalenie "Marzanny – zimowej panny" w ogrodzie przedszkolnym. Po spaleniu Marzanny nie ominięto faktu wyczulenia dzieci, iż same nie powinny nigdy palić Marzanny gdyż jest to tylko tradycja ludowa i wystarczy jak spalimy ją w przedszkolu, a zabawa zapałkami mogłaby skończyć się tragicznie.
Na zakończenie dzieci donośnymi okrzykami pożegnały zimę a powitały wiosnę. Potem dzieci powróciły do swoich sal by tam namalować wiosenne obrazki a maluszki wykonały wiosenne słoneczka.
Dzieci zgodnie stwierdziły, że wiosna już przybyła i mamy nadzieję, że zagości u nas na dobre.
Arleta Gorzelana