22 KWIETNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI undefined

22 KWIETNIA - ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI

W minionym tygodniu w naszym przedszkolu, we wszystkich grupach wiekowych prowadzone były zajęcia mające na celu wzbogacić wiedzę dzieci na temat ekologi.

Przedszkolaki poznawały różne ekosystemy, żyjące w nich zwierzęta, rośliny oraz gromadziły w kącikach przyrody skarby Ziemi. Rozmawialiśmy również o konieczności ochrony środowiska, segregowaniu śmieci oraz właściwym zachowaniu na łonie natury.

Dzisiejszy dzień to podsumowanie całego tygodnia. W tym dniu wszystkie dzieci ze swoimi paniami spotkały się przed przedszkolem aby wspólnie wyruszyć w uroczystym korowodzie ulicami naszego miasta.
Niesione w rączkach kolorowe balony symbolizowały zieleń łąk i lasów, błękit rzek, mórz i oceanów oraz czystego nieba a także żółte słońce ogrzewające naszą Planetę.

Wróciliśmy do przedszkola z postanowieniem, że będziemy dbać o naszą Planetę nie tylko w Dniu Ziemi ale przez cały rok.

Wszystkim Rodzicom wspierającym nas w zbiórce makulatury,

zużytych baterii oraz plastikowych nakrętek

serdecznie dziękujemy i przypominamy,

że akcja trwa cały rok.