23.06.2019 Wianki w Wyszkowie undefined

23.06.2019 Wianki w Wyszkowie

Już stało się tradycją,że nasze przedszkolaki uczestniczą w uroczystości organizowanej przez " Klub Seniora " z Wyszkowa MALINKI
Poświęcenie wody w Liwcu i rzucanie wianków do rzeki to tradycja, którą od lat kultywują mieszkańcy Wyszkowa i okolic w gminie Liw.
Uroczystości odbyły się w niedzielę 23 czerwca. Rozpoczęły się mszą świętą, którą w kościele pw. Podwyższenia Krzyża Świętego w Wyszkowie odprawił proboszcz parafii ks. Wojciech Zadrożny. Po mszy zebrani przeszli na most na Liwcu, gdzie pradawnym zwyczajem poświęcona została woda, a panie rzuciły do rzeki wianki uplecione z zielonych gałązek i polnych kwiatów.

Po ceremonii rzucania wianków zebrani przeszli do miejscowej świetlicy, gdzie odbyły się występy artystyczne.

W uroczystości, którą przygotował Klub Seniora z Wyszkowa wzięli udział zaproszeni goście: członek zarządu województwa Elżbieta Lanc oraz radna powiatowa Lidia Siuchta.
27.06.2019
Iwona Żukowska