29.01.2020r. -Warsztaty Bębniarskie - Bum bum ba ba undefined

29.01.2020r. -Warsztaty Bębniarskie - Bum bum ba ba

Warsztaty Bębniarskie - Bum bum ba ba

29 stycznia 2020r. , w naszym przedszkolu odbyły się warsztaty bębniarskie. W tym dniu wszystkie przedszkolaki zostały wprowadzone w pasjonujący świat dźwięków i rytmów. Pod kierunkiem instruktora dzieci uczyły się podstawowych technik wydobywania dźwięków wykorzystując w tym celu różnego rodzaju bębnów w tym Afrykańskich. Podczas zajęć każdy przedszkolak mógł zostać muzykiem i stworzyć własny rytm poprzez swobodną improwizację.
Podczas warsztatów dzieci zostały przeniesione w świat rytmu i egzotycznych instrumentów perkusyjnych. Bęben i rytm na nim grany jest znakomitym sposobem do pierwszego kontaktu z muzyką i instrumentami. Poczucie rytmu u dzieci jest wręcz intuicyjne dzieci miały stworzone warunki i możliwości na twórcze wykorzystanie tej zdolności.
Na zajęciach dzieci miały okazję tworzyć muzykę wykorzystując oryginalne instrumenty, poznały historię ich powstania, oraz zaznajomiły się z innymi kulturami.
Iwona Żukowska