4-latki z wizytą w Piekarni w Baboszewie undefined

4-latki z wizytą w Piekarni w Baboszewie

W czwartek 26.09.2013 r. w ramach realizacji zajęć " Ciekawe spotkania" 4- latki wybrały się na wycieczkę do piekarni w Baboszewie.
Celem wycieczki było poznanie sposobu wypieku chleba i bułek oraz poznanie historii
"Od ziarenka do bochenka" .
Pan piekarz opowiedział dzieciom o niełatwej pracy piekarza. Z dużym zainteresowaniem dzieci oglądały maszyny i urządzenia stanowiące wyposażenie piekarni. Największe zainteresowanie wzbudzał piec chlebowy i łopata, którą wkłada się chleb do pieca. Dzieci miały okazję manipulować łopatą przy piecu.
Razem z dziećmi pan piekarz przygotował ciasto drożdżowe na słodkie bułeczki. Każde dziecko dostało bryłkę ciasta i z wielką radością tworzyło z pachnącego ciasta rogale, bułeczki i rożne fantazyjne formy, jakie podpowiadała im własna pomysłowość. Z dużą koncentracją obserwowały jak plecie się warkocze do chałki.
Wykonane przez siebie bułeczki, rogaliki i drożdżowe cudaki wcześniej ułożone na specjalnym wózku dzieci wsunęły do pieca komorowego. Podczas pieczenia wspaniały zapach rozchodził się po całej piekarni. Rumiane pachnące "drożdżaki" dzieci zabrały ze sobą do domu. Zajęcia zakończyły się degustacją świeżych pączków. ALE PYCHA!

Podziękowanie
Bardzo dziękujemy panu Hubertowi Grala właścicielowi Piekarni w Baboszewie za wspaniale przeprowadzone zajęcia, które bardzo podobały się wszystkim dzieciom.
Dziękujemy również pani Monice Kowalskiej, mamie Marysi, za pomoc w zorganizowaniu spotkania.

Marzenna Mańko
06.10.2013