4 października 2013r.- Światowy Dzień Zwierząt w naszym przedszkolu. undefined
Dzień Zwierząt

4 października 2013r.- Światowy Dzień Zwierząt w naszym przedszkolu.

Dnia 4 października obchodzony jest na całym świecie ŚWIATOWY DZIEŃ ZWIERZĄT. W tym dniu by dzieci z naszego przedszkola również miały świadomość zwrócenia uwagi na krzywdę zwierząt zorganizowaliśmy dzień szczególny by móc porozmawiać z dziećmi na temat zwierząt. Na początek Pani Irka przedstawiła dzieciom kilka ciekawostek o zwierzętach egzotycznych, następni e dzieci wzięły udział w konkursach i pogadankach na temat gatunków zwierząt ich życia w środowiskach naturalnych i zwierzętach w klatkach. Panie zwróciły uwagę dzieciom, że zwierzęta czują jak ludzie i nie są zabawką, którą można wyrzucić i dlatego ważne jest, jeśli ma się już jakieś zwierzątko w domu dbanie o nie.
Dzieci wysłuchały także wierszy czytanych przez nauczycielki oraz śpiewały i tańczyły do piosenek o tematyce związanej ze zwierzętami. Oraz odgadywały głosy zwierząt nagranych na płycie CD. Na zakończenie spotkania dzieci otrzymały kolorowanki z wybranymi zwierzątkami.
07.10.2013
Arleta Gorzelana