5 latki w Miejskiej Bibliotece Publicznej

Dnia 11.02.2014 r. dzieci z grupy 5 latków uczestniczyły w zajęciach z cyklu Bibliotecznej Akademii Przedszkolaka w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jastrzębiu Zdroju. Temat spotkania brzmiał ,,Martynka i wielkie sprzątanie”.
Podczas spotkania pani bibliotekarka przeczytała dzieciom opowiadanie o przygodach sympatycznej Martynki o w/w tytule.
W dalszej kolejności przedszkolaki brały udział w zabawach ruchowych : z chustą animacyjną Klanzy i skakankami. Dzieci brały też udział w zabawie polegającej na segregowaniu ilustracji przedstawiających różne rodzaje śmieci i umieszczały je pod odpowiednimi ilustracjami: plastik, szkło, papier.
Spotkanie zakończyło się kolorowaniem postaci dziewczynki lub chłopca pastelami z odpowiednimi akcesoriami do sprzątania.

Wychowawca: Ewa Kłosińska