A DZIŚ DZIEŃ KUCHARZA undefined

A DZIŚ DZIEŃ KUCHARZA

Już od rana trwały przygotowania - pani Mariola pracowicie mieszała galaretki z wodą, bo przecież trzeba czasu, by stężały . Po śniadanku dzieci z ciekawością obserwowały proces wlewania galaretki do kubeczków. Sporo czasu minęło, zanim nasze galaretki wróciły do dzieci. Teraz czas na pracę twórczą – wspólnie stworzyliśmy galaretowe gąsienice dodając im nóżki z cząstek pomarańczy. Nasze gąsienice wyglądały świetnie!!!
Dzieci miały tak wielką ochotę na degustację, że gąsienice zniknęły szybciej, niż powstały!!! Na szczęście fotografie w wykonaniu pani Moniki utrwaliły nasze dzieło. Dzieciaki stwierdziły, że smakołyków było stanowczo za mało, więc , mamusie – praca domowa czeka!
Relacja: Mariola Wdowczyk

Na tym jednak dzień się nie skończył i zaraz po obiedzie dzieci czekała kolejna atrakcja, którą było wyjście do CKSiT na przedstawienie pod tytułem "Rycerz i bestia". Historia przedstawiona przez artystki z Krakowa była bogata w wiedzę dotyczącą ekologii, ale przede wszystkim tryskała humorem, który bardzo spodobał się widzom. Przedszkolakom bardzo przypadł do gustu spektakl, czego wyrazem było oglądanie jego z wielką uwagą.

Relacja: Monika Sosnowska
20.02.2016