Akademia Bezpieczeństwa undefined

Akademia Bezpieczeństwa

W dniu 14.11.2017r. w Publicznym Przedszkolu Samorządowym Nr 1 w Wieruszowie w grupach "Motylki" i "Misie" gościnnie przebywał Pan policjant Robert Olek. W każdej z grup przeprowadził pogadanki na temat bezpieczeństwa, w ramach projektu:"Akademia bezpieczeństwa w Gminie Wieruszów".
Pan policjant uświadamiał dzieci jak bezpiecznie zachowywać się w domu, na ulicy, w drodze do i z przedszkola, podczas zabaw w pomieszczeniach i na powietrzu (szczególnie w czasie zimy). Dzieci wspólnie z Panem policjantem dyskutowały, jak udzielić pierwszej pomocy, do kogo i w jaki sposób zwrócić się o pomoc. Dzieci dowiedziały się, dlaczego nie należy bez kontroli rodziców korzystać z komputera i nawiązywać kontaktów z nieznajomymi.
Na zakończenie spotkania przedszkolaki otrzymały upominki, które Pan policjant osobiście wręczał.
Dzieci wraz z wychowawczyniami serdecznie dziękują za przybycie.
Kamila Gaj