AKCJA "BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK" undefined

AKCJA "BEZPIECZNY PRZEDSZKOLAK"

W miesiącach maj-czerwiec nasze przedszkole przyłączyło się do ogólnopolskiej akcji "Bezpieczny przedszkolak".

Celem Akcji, jest pomoc dzieciom i rodzicom w dostrzeżeniu zagrożeń czyhających na dzieci w czasie wakacji oraz wskazanie, jak zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom, na jakie każdego dnia jest narażone dziecko (bezpieczny wypoczynek nad wodą, w lesie i w górach, bezpieczna podróż, wskazówki dla dziecka, jak się zachować, gdy się zgubi).

W ramach tego przedsięwzięcia:
- nauczycielki grup organizowały na terenie przedszkola zajęcia dydaktyczno-wychowawcze związane z szeroko pojętym bezpieczeństwem dzieci.
- zorganizowana została wycieczka przedszkolaków do Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 5 przy ul. Kazimierza Wyki w Krakowie.
- na terenie przedszkola zorganizowane zostały zajęcia edukacyjne prowadzone przez Panią Policjantkę.
- w grupach zorganizowany został quiz "Bezpieczny przedszkolak" podczas którego przedszkolaki miały okazję sprawdzić i zaprezentować swoją wiedzę z zakresu bezpieczeństwa.
25.06.2013
Paulina Bróg