AKCJA-SEGREGACJA undefined

AKCJA-SEGREGACJA

W dniu dzisiejszym cała przedszkolna drużyna brała czynny udział w tegorocznej akcji SPRZĄTANIA ŚWIATA.

W tym roku hasło przewodnie akcji brzmiało: "Akcja- segregacja".
Przed wyjściem w teren podczas zajęć nauczycielki zorganizowały "ćwiczenia" we właściwym segregowaniu odpadów. Dzieci bezbłędnie wskazywały kolor kosza lub worka, do którego należy wrzucać szkło, plastik, czy papier.
Starszaki potrafią także uzasadnić, dlaczego śmieci należy segregować oraz jakie korzyści z tego wynikają dla nas i naszej planety- Ziemi.

Przedszkolaki, zaopatrzeni w worki i rękawiczki, tradycyjnie posprzątały teren wokół przedszkola oraz okolice sklepu EURO w Sierszy. Tam własnie bardzo aktywny był Śmieciożerca, który wszystkim mieszkańcom Sierszy przypominał, że śmieci należy segregować.

Z radością zaobserwowaliśmy bardzo pozytywne zjawisko, że teren, który sprzątamy jest coraz mniej zaśmiecony. Brawo!
Mamy nadzieję, że za parę lat w naszym kraju nie będzie potrzeby organizowania takich akcji.
Wieslawa Dudek