Akcja społeczna "Góra Grosza" undefined

Akcja społeczna "Góra Grosza"

Dnia 9 stycznia 2013 roku o godzinie 10.00 odbyło się rozstrzygnięcie akcji "Góra Grosza" na terenie Przedszkola Publicznego w Kowali. Nasza placówka już po raz kolejny wzięła udział w niesieniu pomocy dzieciom przebywającym w domu dziecka lub w rodzinach zastępczych. Akcja przeprowadzona jest poprzez zbiórkę monet, trwała ona od 26 listopada do 7 grudnia 2012r. Pani dyrektor Luiza Jelonek rozpoczęła spotkanie poprzez rozmowę z dziećmi na temat akcji "Góra Grosza". Dzieci doskonale wiedziały dla kogo będą przeznaczone pieniądze zbierane przez nich, a także pamiętały o tym, że musimy się dzielić z dziećmi, które z różnych przyczyn nie mieszkają ze swoimi rodzicami. Następnie wychowawczynie z każdej grupy wysypały zebrane przez dzieci monety i w ten sposób powstała "Góra Grosza" naszego przedszkola. Największą sumę pieniędzy zebrały dzieci z grupy trzeciej. Za dzielną postawę przedszkolaków podczas akcji, Pani dyrektor nagrodziła dzieci słodkim upominkiem.

Nina Salak

10.01.2013