"ALIBABA I 40 ROZBÓJNIKÓW" undefined

"ALIBABA I 40 ROZBÓJNIKÓW"

9 kwietnia przedszkolaki z grup "Tygryski", "Jeżyki", "Kubusie" wybrały się do Miastka na niecodzienny spektakl pt. "Alibaba i 40 rozbójników". Sztuka wystawiona była przez Teatr Współczesny z Krakowa. "Alibaba i 40 rozbójników" to jedna z najsłynniejszych baśni, pochodząca ze zbioru "Tysiąca i jednej nocy". Opowiada ona o szlachetnym chłopcu i jego chciwym bracie, o rozbójnikach i skarbach ukrytych w Sezamie oraz o miłości Alibaby i pięknej księżniczki. Alibaba to szlachetny młodzieniec, który kocha ludzi, jest pogodny, zadowolony z życia, cieszy się tym, co przynosi świat. Pewnego dnia z biedaka staje się bogaczem, ale nie ma to dla niego większego znaczenia. Pozostaje dobrym i uczciwym młodzieńcem. Dzięki jego postawie nasze dzieci przekonały się, że prawdziwe bogactwo - to być dobrym człowiekiem, że nawet największe skarby Sezamu są niczym wobec skarbu przyjaźni i miłości.
Spektakl, dzięki muzyce i znakomitej scenografii, której dopełnieniem były niezwykłe efekty świetlne, stanowił wielką atrakcję dla młodego widza. Sala kina wypełniona po brzegi eksplodowała wybuchami śmiechu i spontanicznymi oklaskami, co jest dowodem na to, że widowisko było przednie. Niezwykle perfekcyjnie dobrane stroje oddawały piękno i czar baśniowego świata.
Klasyczna baśń oprawiona w nowoczesne i efektowne "szaty" podobała się wszystkim i na długo pozostanie w naszej pamięci!
10.04.2014
Jolanta Zawadzka