Andrzejki undefined

Andrzejek to czas.
Niech magia i wróżba
Królują wśród nas.
Już zaczynamy, już nie czekamy.
Zabawa dalej, start !!!"
30 listopada 2020 r. dzieci z naszego przedszkola wzięły udział w zabawie andrzejkowej. Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. My także próbowaliśmy zabawić się w przewidywanie przyszłości. Przedszkolaki mogły zajrzeć w przyszłość i sprawdzić co je czeka. Do tego celu posłużyła, najbardziej znana andrzejkowa wróżba - lanie wosku, oraz inne wesołe zabawy – np. wyciąganie losów: gwiazdek, kolorów, jak również wróżenie butelką czy serca z imionami. Na zakończenie dzieci wykonały pracę plastyczną związaną tematem dnia. Czy wróżby się spełnią – przyszłość pokaże. Pewne jest to, że przyniosły dzieciom wiele radości i były okazją do wspólnej zabawy. K.Pł.
Katarzyna Płonka