Andrzejki gr. III undefined
Nowy Rok

Andrzejki gr. III

Dnia 30 listopada w naszym przedszkolu zapanowała magiczna atmosfera, ponieważ świętowane były Andrzejki. Jest to wieczór wróżb odprawianych w wigilię św. Andrzeja, czyli noc z 29 na 30 listopada. Według dawnych wierzeń ta noc miała magiczną moc, uchylającą wrota do nieznanej przyszłości.
Andrzejki w Naszym Przedszkolu to już tradycja. Ten dzień był dniem radosnych zabaw i wróżb, w których dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło przekłuwania serduszek z imionami, losowania swoich przyszłych zawodów, a także ustawiania butów, aby sprawdzić, który chłopiec pierwszy się ożeni i która dziewczynka pierwsza wyjdzie za mąż.
Czy wróżby się spełnią? Przyszłość nam pokaże. Jednego możemy być pewni, że dały one naszym maluchom wiele radości i po raz kolejny były okazją do wspólnej, wesołej zabawy.
Nauczyciel gr. III Barbara Kotarba
05.12.2020