Andrzejki  w szkole undefined

Andrzejki w szkole

W dniu 28.XI.2013, w ramach współpracy ze szkołą, najstarsze przedszkolaki po raz kolejny odwiedziły SP Nr 5 z Oddziałami Integracyjnymi im. H.Sienkiewicza.

Tym razem celem naszej wizyty było spotkanie andrzejkowe. Każda z grup odwiedziła inną klasę, których wychowawczyniami są panie Aleksandra Bulska i Danuta Kocot

Dzieci z klas trzecich z wychowawczyniami przygotowały dla swoich młodszych kolegów część artystyczną oraz opowiedziały im o tradycjach wróżb i przepowiedni andrzejkowych.

Następnie panie dyrektor Aleksandra Okraska i Elżbieta Gocyła rozpoczęły andrzejkowe wróżby przelewając wosk przez duży, srebrzysty klucz.
Przedszkolaki doskonale bawiły się ze starszymi kolegami. Na zakończenie "Biedronki" wzięły udział w konkursie matematycznym, podczas którego musiały wykazać się: spostrzegawczością, znajomością figur geometrycznych, umiejętnością dodawania i odejmowania. W nagrodę dzieci, które najszybciej wykonały zadania otrzymały dyplomy.
Uwieńczeniem spotkania był słodki poczęstunek dla dzieci – cukierek z wróżbą.

Dużo wrażeń przyniosło dzieciom spotkanie ze szkołą. Mogły zobaczyć jak uczą się ich koledzy, jak wyglądają klasy, poznać panie oraz usłyszeć dzwonek wołający na przerwę.

Do przedszkola wróciliśmy w doskonałych humorach. Dzieci dzieliły się swoimi spostrzeżeniami z kolegami w grupie.

-Alina Okularczyk-
30.11.2013