ANDRZEJKOWA ZABAWA

Andrzejkowe mamy święto,
co się dzisiaj nam wywróży?
Mamy miskę pełną wody,
wosk w garnuszku i klucz duży...
29 listopada był dniem zabaw i wróżb andrzejkowych w naszym przedszkolu. W tym szczególnym dniu dzieci miały okazję poznać ludowe zwyczaje oraz tradycje andrzejkowe. Wszyscy różnymi sposobami odkrywali tajemnice losu. Dzieci dowiedziały się kim będą w przyszłości i jak będzie miał na imię ich wybranek. Nie zabrakło układania butów do drzwi, lania wosku czy rzucania monet do miski z wodą. W tym dniu przedszkole odwiedziła również WRÓŻKA KASIA, która także przepowiadała przyszłość, służyła dobrą radą bądź przestrogą. Później była zabawa i tańce przy muzyce. Obecnie "Andrzejki" są wesołym spotkaniem towarzyskim, wspaniałą zabawą dostarczającą wielu przeżyć i emocji. Są one jednak okazją do rozbudzenia w dzieciach ciekawości i chęci poznawania naszych tradycji ludowych. Pamiętamy jednak, że wróżby to tylko zabawa i nie należy traktować ich poważnie, chociaż nie jest wykluczone, że mogą się spełnić. Niezależnie, czy wróżby spełnią się, czy nie, warto było bawić się razem.