ANDRZEJKOWE "CZARY MARY" undefined

ANDRZEJKOWE "CZARY MARY"

"W przedszkolu zabawa, Andrzejek to czas, niech magia i wróżba królują wśród nas!"

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie. Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. Współcześnie Andrzejki są dobrą okazją do wspólnej zabawy, również wśród najmłodszych.
1 grudnia dzieci z Przedszkola nr 1 przeniosły się w zaczarowany świat magii i wróżb andrzejkowych. Dekoracja sali, specjalnie przygotowana na tę okazję, wywoływała nastrój sprzyjający przepowiedniom. Nie jest tajemnicą, że w Andrzejki budzą się wiedźmy, potwory i zjawy. Swoją obecnością zaszczyciła nas czarownica, która wraz ze swoimi pomocnikami zjawiła się w przedszkolu, aby poprowadzić andrzejkową zabawę. Dzieci z ogromnym zaciekawieniem wpatrywały się w wzbudzającą różne emocje czarownicę, która ku wielkiemu zaskoczeniu okazała się bardzo sympatyczną i życzliwą wiedźmą.
Imprezie towarzyszyły różnorodne wróżby - zabawy, których nie należy traktować zbyt poważnie, choć nie jest wykluczone, że mogą się spełnić. "Czarująca butelka" udzielała dobrych rad i przepowiadała przyszłość - okazało się, że nasze przedszkolaki to same gwiazdy, czekają je dalekie podróże i wielka kariera. Rzucając za siebie butami, uczestnicy zabawy sprawdzali, kto z nich wybierze się na niezapomniane wakacje dookoła świata. Panie wychowawczynie również dowiedziały się, co przyniesie los – ich przyszłość maluje się kolorowo. Odczytywanie znaków i przepowiedni wprowadziło wszystkich w dobry nastrój. Wróżby przeplatane były pląsami i tańcami przy muzyce. Ponadto, na tę okazję dziewczynki z koła tanecznego przygotowały wyjątkowy występ – zamieniły się w małe czarownice i zaprezentowały układ choreograficzny z miotłami wokół magicznego kotła.
Na zakończenie przedszkolaki wzięły udział we wspólnej zabawie tanecznej. Andrzejkowe szaleństwo dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń, a czy przepowiednie się spełnią … przyszłość pokaże.
Osoby odpowiedzialne za przygotowanie zabawy andrzejkowej to: Pani Ola, Magda, Kasia i Edyta.
04.12.2014
Justyna Czernek