ANDRZEJKOWE CZARY W GRUPIE 5-LATKÓW undefined
Nowy Rok

ANDRZEJKOWE CZARY W GRUPIE 5-LATKÓW

Wszyscy wiemy, że Andrzejki, są tradycją przekazywaną z pokolenia na pokolenie.
W odległych czasach wierzono bowiem, że dzień ten, otwiera drzwi do nieznanej przyszłości, a dziś Andrzejki są świetnym pomysłem na wesołą zabawę przy muzyce i wróżbach, także dla najmłodszych.

Tak, też było i w naszym przedszkolu. Pięciolatki spędziły dzień 29 listopada bawiąc się inaczej niż zwykle. Było wspólne czarowanie - zaklęcie dodało dzieciom sił tak, że każdy bezbłędnie trafił grosikiem do miseczki z wodą. Były tańce – w tym taniec wróżki, która zamieniała dzieci w różne postaci. I oczywiście były wróżby!! Każdy chciał zakręcić butelką i poznać swój zawód, odkryć kubeczek i poznać co go czeka w przyszłości - czy będzie to podróż, super auto, a może kluczyk do skarbca…?
Jednak nic nie wzbudziło tylu emocji ile lanie wosku- To dopiero była zabawa!!! Aż trudno było dzieciom czekać na swoją kolej.

Andrzejkowe wróżby dostarczyły przedszkolakom tyle emocji i wrażeń, że słodki poczęstunek i sok zniknął w mgnieniu oka!!

K. Gaudyn
01.12.2013