ANDRZEJKOWO W ODDZIALE W KOBYLNIKACH undefined

ANDRZEJKOWO W ODDZIALE W KOBYLNIKACH

Andrzejkowe mamy święto,
co się dzisiaj nam wywróży?
Mamy miskę pełną wody,
wosk w garnuszku i klucz duży.

Andrzejki to stara tradycja ludowa przekazywana z pokolenia na pokolenie.
Według dawnych wierzeń ten dzień miał magiczną moc, gdyż uchylał wrota do nieznanej przyszłości. Dziś tradycyjne "Andrzejki" to także ciekawy pomysł na zabawy z dziećmi w przedszkolu. W zaczarowany świat magii i wróżb przeniosły się więc dzieci z Oddziału Przedszkolnego w Kobylnikach. Z okazji obchodów Andrzejek, nie był to zwykły dzień zajęć, lecz zorganizowana przez nauczycielki zabawa. Dzieci poznały najbardziej znany andrzejkowy sposób przepowiadania przyszłości - lanie wosku. Dzięki wróżbom mogły się dowiedzieć, co je spotka w najbliższej przyszłości, czy jakie imię będzie nosiła ich przyszła żona lub mąż. Andrzejkowy dzień dostarczył przedszkolakom wielu przeżyć i emocji, a przede wszystkim stał się okazją do rozbudzenia w nich ciekawości oraz chęci poznawania naszej ludowej tradycji.
Zabawę poprowadziły prawdziwie wróżki.
Dekoracje, muzyka i fantastyczne stroje przedszkolaków stworzyły idealną atmosferę do wspólnych wróżb, czarów i innych atrakcji. Zabawę z okazji "Andrzejek" dodatkowo uatrakcyjniły tańce oraz słodki poczęstunek, za który przedszkolaki dziękują rodzicom.
28.11.2013
Małgorzata Jamroziak