APEL Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI undefined

APEL Z OKAZJI NARODOWEGO ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

W poniedziałek, 14 listopada 2016 r. odbył się w naszej szkole apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Na tę okazję uczniowie klasy IVb i klasy Vb przygotowali montaż słowno – muzyczny, w którym przedstawili trudną i zawiłą drogę prowadzącą Polskę do odzyskania przez nią niepodległości. Oprawę muzyczną dla recytowanych utworów stanowiły pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego zespołu wokalnego. Bohaterem uroczystości był Orzeł Biały, będący świadkiem najważniejszych wydarzeń w historii naszego kraju. On to opowiedział o tym jak po 123 latach Polska zrzuciła jarzmo niewoli, a Polacy od 1918 roku znowu mogli się cieszyć wolną ojczyzną.
Do obchodów tej ważnej uroczystości włączyli się też najmłodsi członkowie naszej szkolnej społeczności. Uczniowie przedszkola z ogromnym wdziękiem oraz niekłamanym zaangażowaniem zaprezentowali przygotowane na tę okazję wiersze i piosenki.
Wszyscy zgromadzeni ubrani byli w stroje galowe ozdobione kotylionami w barwach narodowych.

Opracowała:
Hanna Ślusarczyk