Bądz bezpieczny przedszkolaku...  undefined

Bądz bezpieczny przedszkolaku...

Nauczyciele Przedszkola Publicznego nr 1 kładą bardzo duży nacisk na bezpieczeństwo dzieci, dlatego już od początku roku przedszkolnego 2011/2012 nauczycielki: mgr Krystyna Biel, mgr Agnieszka Biel, mgr Edyta Olszewska-Kwiek, mgr Katarzyna Kubik, mgr Bożena Witkowska oraz mgr Anna Kusek pod czujnym okiem pani Dyrektor mgr Lucyny Gondek przeprowadziły cykl zajęć pod hasłem "Jestem bezpieczny na drodze".
W związku z omawianym tematem gościliśmy w placówce w Lusławicach Pana policjanta aspiranta Alberta Michałka z Komendy Policji w Wojniczu, który opowiedział dzieciom o zasadach bezpieczeństwa, oraz rozdał odblaski, które dzieci obiecały zawsze nosić.
Dostaliśmy również zaproszenie od Dyrektora Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego na festyn pod hasłem "Bądź bezpieczny maluchu w drogowym ruchu", którego to współorganizatorem był wydział ruchu drogowego Komendy Miejskiej Policji. Festyn odbył się 16 września o godz. 10.00 w hali sportowej TOSiR przy ulicy Krupniczej. Dzieci mogły pochwalić się znajomością przepisów prawa ruchu drogowego, ale też praktycznymi umiejętnościami ponieważ dzieci najłatwiej przyswajają wiadomości podczas zabawy.
Przedszkolaki brały udział w konkursach z nagrodami, oraz oglądały występy artystyczne przygotowane przez tarnowski Pałac Młodzieży. Wszyscy uczestnicy festynu zostali wyposażeni w elementy odblaskowe, które sprawią, iż będą bardziej widoczni na drodze.
31.03.2012
EDYTA OLSZEWSKA-KWIEK