Bądźmy bezpieczni undefined

Bądźmy bezpieczni

31 października udaliśmy się na wycieczkę do Chrzanowa. jej celem była wizyta w Powiatowej Komendzie POLICJI.

Gdy weszliśmy do budynku Komendy powitała nas bardzo sympatyczna pani Policjantka. Pani Katarzyna, bo tak miała na imię nasza przewodniczka, najpierw zaprosiła wszystkie przedszkolaki wraz z opiekunami do sali konferencyjnej.
Przedszkolaki, w wielkim skupieniu słuchały pani Katarzyny, która przedstawiała im różnorodne sytuacje, jakie mogą zdarzyć się dzieciom w ruchu drogowym, w domu oraz w miejscach publicznych. Dzieci odpowiadały na pytania związane z bezpieczeństwem, które w czasie prelekcji bardzo często zadawała im pani Policjantka.
Jesteśmy dumni, bo dzieci wykazały się należytą wiedzą w tej dziedzinie. W czasie rozmowy z panią Katarzyną dzieci dowiedziały się, że w sytuacji zagrożenia, skrzywdzenia czy zagubienia zawsze można liczyć na pomoc policjanta. Przypomniały sobie także numer telefonu alarmowego.
Przedszkolaki dostały także zadanie domowe-
KAŻDE DZIECKO MA SIĘ NAUCZYĆ NA PAMIĘĆ NUMER TELEFONU DO MAMY LUB TATY.
Następny etap naszej wizyty w komendzie był dla dzieci niezmiernie ekscytujący, ponieważ zagościliśmy w gabinecie kryminologa.
Przedszkolaki z zainteresowaniem obserwowały zdejmowanie różnorodnych odcisków, oglądały narzędzia, które specjalista stosuje w swojej pracy. Julia została "modelką" pozująca do zdjęcia, jakie wykonuje się do kartotek policyjnych. Po wyjściu z budynku dzieci usłyszały, demonstrowany im sygnał policyjnego radiowozu.

Pięknie dziękujemy podejmującym nas Policjantom za miłe i pouczające spotkanie.
Wieslawa Dudek