"Bajkowe Jasełka" 2019 undefined

"Bajkowe Jasełka" 2019

Święta Bożego Narodzenia – rodzinne święta pełne pięknych tradycji i podniosłego nastroju. Z okazji zbliżających się świąt, 20 grudnia grupa "Misiów", "Biedronek" i "Smerfów" pod kierownictwem Lidii Szkudlarek, Magdaleny Furtak, Anny Wilczyńskiej, Iwony Zarzecznej oraz Damiana Wojtuszkiewicza, wystawiła przedstawienie jasełkowe. Nie były to jednak typowe Jasełka. W tym roku do Betlejem przenieśliśmy się w bajkowej atmosferze. Do Józefa i Maryi zawitał Kopciuszek, Czerwony Kapturek, Miś Puchatek, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków. Z darami przybyły również Jaś i Małgosia, Koziołek Matołek i Królowa Śniegu. Pinokio oświadczył, że już nie kłamie i do szkoły chętnie chodzi, Sierotka Marysia przyniosła puchatą pierzynkę, a Janko Muzykant zagrał Jezuskowi piękną kołysankę. Przybył także Diabełek, który został bardzo szybko przepędzony...Nie zabrakło i Trzech Króli – przynoszących kadzidło, złoto i mirrę. Nad całością czuwali pastuszkowie i aniołowie. Przedstawienie obfitowało w wiele kolęd i pastorałek. Atmosfera była wspaniała, bajkowa i świąteczna.
Celem tego przedstawienia było przede wszystkim pielęgnowanie tradycji Świąt Bożego Narodzenia, rozwijanie indywidualnych predyspozycji i zdolności aktorskich dzieci oraz czerpanie radości z bycia razem.
16.01.2020
Magdalena Furtak