Bajkowe spotkanie w grupie I. undefined

Bajkowe spotkanie w grupie I.

W grupie I odbyły się zajęcia z cyklu "Klub małego czytelnika". Podczas zajęć dzieci poznają bajki i baśnie najbardziej znanych autorów, zarówno polskich jak i europejskich. Poznają niektóre legendy związane z naszym miastem. Będą ilustrować niektóre bajki. Zajęcia tego typu są dla dzieci źródłem zabaw dramowych i parateatralnych.

Przebywanie z ulubioną książką jest bardzo ważną i pożądaną formą spędzania czasu wolnego w każdym wieku. Kontakt z literaturą, jeśli jest dostatecznie żywy, może głęboko rozwijać osobowość dziecka, poszerzać możliwości poznania świata, pozwalać na uczestnictwo w wydarzeniach niedostępnych własnym doznaniom i obserwacjom. Czytając ciekawą książkę, dziecko przeżywa losy bohaterów, a przy okazji uczy się doceniać postępowanie przedstawionych postaci, odróżniać to, co jest dobre od tego, co złe. Najskuteczniejszym sposobem wychowania czytelnika na całe życie jest głośne czytanie dziecku dla przyjemności.
12.03.2014
Agnieszka Ambrożkiewicz