Bal karnawałowy w Kobiernie

"Była!Była zabawa!Oj,co się działo!"
Dnia 2 lutego 2014 r. w kobierskiej szkole dzieci bawiły się na Balu Przebierańców. Czerwone serca i balony dekorujące salę oraz odczytane Walentynki nawiązywały już do Święta Zakochanych. Przygrywał zespół "Koral" z Biadek zabawiając konkursami dzieci, a te z kolei cieszyły swym widokiem i harcami licznie przybyłych rodziców.
A było na co patrzeć, bo w barwnym korowodzie pląsały księżniczki, wróżki, wiosenki, krakowianki, wśród nich dokazywali piraci, kowboje, Zorra, diabły, starcy, smoki. Figlowały motyle, biedronki, koty czy tygrysy (też koty). Tańczyła swawolnie zakonnica z lekarką, która nie zważała na podrygi chorego podłączonego do kroplówki. Były też nagrody m.in. dla Lizy Minelli, Chińczyka, mumii, czołgisty. Nie zawiodły również nauczycielki: Pani Wiosna, Erato, Czarny Anioł, Choinka, Cytryna, tajemnicza Czarodziejka, "przystojna" Jack Sparrow, elegancka Dama Dworu. Nawet poważna katechetka "na okoliczność" przysłoniła twarz maską wenecką.
A wszystko to działo się pod opiekuńczymi, śnieżnobiałymi skrzydłami Anioła - Dominiki Stasik p.o.dyrektor szkoły w Kobiernie (Szefowa-anioł?-przebieraniec!).
08.02.2014
Dominika Stasik