Barbórka- GÓRNICZE ŚWIĘTO undefined

Barbórka- GÓRNICZE ŚWIĘTO

Dzisiaj do przedszkola zawitał niezwykły gość. Piękny czarny mundur, czapka z pióropuszem. Przedszkolaki z zaciekawieniem słuchały opowieści o Jego trudnej pracy. Kto to taki?
Przedszkolaki już wiedzą, że nie każdy górnik zjeżdża pod ziemię. Goszczący w murach przedszkolnych, pan Andrzej pracuje w kopalniach odkrywkowych- Małogoszcz, Tenczyn i Dubie. Zajmuje się zakładaniem ładunków wybuchowych w celu pozyskiwania kamienia. Z filmu, który wyświetlił im pan Andrzej, dzieci dowiedziały się wiele o pracy górników w kopalniach odkrywkowych.

Pięknie DZIĘKUJEMY panu ANDRZEJOWI za poświęcenie swojego czasu na wizytę w przedszkolu i ciekawą prelekcje dla naszych Milusińskich, wśród których jest i Jego młodszy syn Jurek.

Wieslawa Dudek