BAWMY SIĘ ZIMĄ!!! undefined

BAWMY SIĘ ZIMĄ!!!

ŚNIEG

Chociaż mróz w policzki szczypie,
chociaż śnieg nam w twarze sypie,
nie martwimy się tym wcale.
Padaj śniegu, padaj dalej.
Dobrze, że nie jesteś deszczem,
padaj śniegu, padaj jeszcze.
Padaj nawet tydzień cały,
miękki śniegu, śniegu biały.

My do was, wy do nas
białymi kulami
rzucamy ze śmiechem,
bo śnieżka nie kamień.
Oberwiesz? Nie szkodzi!
Otrzepiesz paltocik.
To tylko zabawa i żart.

Taki śnieżek to raj dla nas,
ulepimy zeń bałwana,
białe śnieżki ulepimy
by uciecha była z zimy!

Tadeusz Śliwiak

Zima to dla przedszkolaków czas wspaniałej zabawy. Można porzucać śnieżkami, dokarmiać zwierzęta, zjeżdżać z górki na sankach…
Zapewne sami pamiętamy, jak ze swoimi rodzicami, pomimo mroźnego powietrza, wychodziliśmy lepić bałwana.

W naszym przedszkolu, gdy tylko nadarzy się ku temu okazja i pozwoli pogoda, wybieramy się z naszymi maluszkami na dwór, gdzie dzieci mogą do woli cieszyć się urokami przepięknej, białej zimy.

Aby czas spędzany na dworze był jednak miły i bezpieczny, dziecko trzeba odpowiednio ubrać. Nie można zapomnieć o odpowiednim obuwiu zimowym oraz odzieży ochronnej czy rękawiczkach.

Gorąco zachęcamy rodziców do zabaw ze swoimi pociechami na świeżym, zimowym powietrzu, gdyż mają one wiele zalet m.in. wspólnie spędzone chwile z naszym dzieckiem, niezapomniane przygody, dużo śmiechu. Dodatkowo, ruch i świeże powietrze są bardzo potrzebne zarówno dziecku,
aby prawidłowo się rozwijało i było zdrowe, a także i nam wszystkim.

Nie siedźcie w domach, gdy śnieg za oknem - korzystajcie z okazji do dobrej zabawy!

Poniżej przedstawiamy Państwu kilka zdjęć z zimowych wypraw. Zapraszamy do obejrzenia!
13.01.2013
Punkt Przedszkolny w Laskach